Na rowerach do Korczaka

24 maja 2014 r. uczniowie z gminy Koźmin Wlkp. udali się na trzeci już Korczakowski Rajd Rowerowy z metą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

meta
pomnik

W imprezie uczestniczyli podopieczni Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego  w Borzęciczkach, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp., uczniowie Szkoły Podstawowej  w Mokronosie, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach, uczniowie z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. oraz  uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  dla dziewcząt w Cerekwicy.

Na uczniów uczestniczących w rajdzie, którzy w upalnym  dniu pokonali na rowerach kilka kilometrów, czekało wiele atrakcji.

Podopieczni SOSW z Borzęciczek poświęcili swój występ Januszowi Korczakowi – patronowi ich placówki i zarazem rajdu. Zapalono też znicze i złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem pedagoga, stojącym przed ośrodkiem. Uczestnicy rajdu obejrzeli także poświęconą mu wystawę.

Było również  biesiadowanie przy ognisku, grochówka, konkursy i zabawy. Rywalizowano m.in. w skokach w workach i biegu z gazetą położoną na brzuchu.

Rajd  zorganizował Oddział PTTK w Koźminie Wlkp. wespół z SOSW Borzęciczki w ramach „Projektu współfinansowanego  przez Gminę Koźmin Wlkp.”

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.